O firmie

PPU "PRODUS" jest prywatną narzędziownią, spółką z kapitałem polskim.

Zajmujemy się projektowaniem i produkcją oprzyrządowania technologicznego w szczególności: form wtryskowych oraz przyrządów kuźniczych - klinów napinających typu Feuerbach. Oprzyrządowanie wykonujemy dla odbiorców z kraju i z zagranicy (75%).

Wytwarzamy formy wtryskowe: - maksymalnej wielkości 400 x 600 mm i ciężarze do 800 kg, - specjalizujemy się w produkcji form dla wyprasek technicznych (elementy elektrotechniki, przemysł motoryzacyjny, artykuły powszechnego użytku).

Kliny napinające typu Feuerbach: - mają zastosowanie jako elementy szybkomocujące do pozycjonowania i mocowania matryc kuźniczych na młotach i prasach, - skracają czas potrzebny do wymiany narzędzi, eliminują konieczność stosowania klinów sztywnych.

Nazwa: FEUERBACHER - SPANNKEIL oraz odpowiadający jej symbol graficzny są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy THORSTEN BROER, Niemcy. Na podstawie zawartego porozumienia o współpracy zawartego z firmą THORSTEN BROER - PPU PRODUS jest legalnie działającym producentem klinów napinających FEUERBACHER – SPANNKEIL. Wszystkie rodzaje oprzyrządowania produkujemy w oparciu o własne opracowania konstrukcyjne i wieloletnie doświadczenia praktyczne. Warsztat wyposażony jest w podstawowe obrabiarki narzędziowe. Ostatnio znacząco unowocześniliśmy warsztat - uruchomiliśmy pionowe centra frezarskie (DMG), elektrodrążarkę sterowaną numerycznie (DIETER HANSEN), tokarkę CNC (DMG).

W bieżącym roku wdrożymy system zarządzania jakością ISO 9001. Na każde szczegółowe zapytanie udzielimy odpowiedzi. Chcemy dostarczać formy wtryskowe i dla Państwa Firmy - zapraszamy do współpracy.

Formy wtryskowe
Kliny napinające typu Feuerbach